Posuvné dveře

Posuvné dřevěné dveře jsou dnes již nepostradatelným prvkem moderní architektury, ale je možné využít je také při rekonstrukcích. Jejich velkou předností jsou malé nároky na prostor.

posuvne_dvere[1]V případě zájmu Vám naši odborní partneři vysvětlí detaily a poradí, jaké bude právě pro Vás nejvhodnější řešení. Stačí, pokud nás oslovíte poptávkou a do poznámky napíšete, že máte zájem právě o posuvné systémy.

Standardní posuvné dveře mají specielní kování, které umožňuje odsunutí křídla před přilehlé fixní zasklení. Mechanismus kování umožňuje křídlo nejdříve sklopit a poté vysunout křídlo z rámu. Tahem za kliku se křídlo pohybuje po vodících kolejnicích v horní a dolní části, tak lze s křídlem odjet před přilehlé fixní zasklení. Výhodou tohoto systému je to, že okno lze ponechat i v poloze větrání ventilací.

Posuvné dveře můžete mít ve variantě kování se spřaženou nebo nespřaženou klikou. Nespřažená klika znamená, že vyklopení a vysunutí křídla z rámu se provádí tahem za větší ovládací kliku. Spřažená klika je uzpůsobena tak, že sklopení i vysunutí křídla z rámu se provádí automaticky otáčivým pohybem ovládací kliky.

Posuné dveře je možné vyrobit i s ovládáním na fotobuňku.