Dřevěná okna a dveře OTHERM


Dřevěná okna a dřevěné dveře
to je poctivá klasika, které právem důvěřují celé generace. V současné době jsou dřevěná okna vyráběna z vícevrstvých lepených hranolů tzv. eurohranolů.

Všechna eurookna mají standardně hluboké uložení skla a přídavné těsnění na rámové okapnici, které potlačuje tvorbu kondenzátu spodní straně skel.

Oslovte nás Vaší poptávkou, zdarma Vám okna zaměříme a připravíme cenovou nabídku. S našimi eurookny získáte kvalitní dřevěná okna s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi a špičkovou povrchovou úpravou.

Nabízíme eurookna ve třech produktových řadách IV68, IV84 a IV94. Okna produktově doplňují čtyři výrobní řady dřevěných dveří, které jsou vhodné k nabízeným eurooknům.

Tvarová stabilita a špičkové tepelně izolační vlastnosti jsou důvody, proč je jsou eurookna mimořádně vhodná pro velké prosklené plochy. Posuvné systémy umožňují ideální spojení bytu se zahradou či terasou a jsou dnes již nepostradatelným prvkem moderních interierů.

Eurookna Vám přinesou domů luxus a léty prověřenou kvalitu.

Povrchová úprava dřevěných oken a dveří

1486acz[1]Všechna vyráběná eurookna mají vícevrstvou povrchovou úpravu, která zajišťuje nejlepší ochranu dřevěných ploch vystavených povětrnostním vlivům. Systém ochrany je třístupňový.

Povrchová úprava je realizována na automatizované lince, včetně řízeného sušení v sušících tunelech. Tento postup zaručuje její stálou a prvotřídní kvalitu.

1486bcz[1]Hloubková impregnace
Vždy se nanáší se na jednotlivé díly, včetně rohových spojů, před zalisováním do hotových rámů a křídel. Aktivní složky, které pronikají do hloubky 2 mm a účinně chrání dřevo před působením vlhkosti, plísní a dřevokazných hub.

Barevný základ
Dává výsledný barevný odstín okna a zlepšuje vzhled povrchu. Zajišťuje také ochranu dřeva a optimální přilnavost finální vrstvy.

Vyplnění přiznaných spojů
Speciální pružný plnič zamezuje průniku vody do rohových spojů dřevěného okna.

1486ccz[1]Ochranná lazura
Jde o tvrdý, avšak elastický povrch okna, který významně prodlužuje jeho životnost. Ochranná vrstva eurookna odolává povětrnostním vlivům, ale také některým druhům chemických prostředků a mechanickému poškození.

Hranoly a dřeviny pro eurookna

Eurohranoly pro výrobu oken jsou lepeny speciálními voděodolným lepidlem. Vyrábějí se ve dvou typech provedení:

  • podélně napojované (cink) – na vnějších pohledových lamelách jsou viditelné spoje
  • podélně nenapojované (fix) – vnější lamely jsou bez spojů
    Rozdíl mezi fixním a napojovaným provedením eurookna je výhradně estetický bez vlivu na kvalitu a mechanické vlastnosti hranolu. Hranoly z meranti a dubu jsou pouze ve fixním provedení.

Eurookna se nejčastěji vyrábějí ze smrku, borovice, meranti a dubu.

Smrk je vůbec nejčastěji používaná dřevina pro výrobu eurooken, jde o dřevo lehké, pevné a pružné, má výborné fyzikálně-mechanické vlastnosti.
Borovice obsahuje více pryskyřice a má výbornou odolnost proti povětrnostním vlivům, má typickou zvýrazněnou strukturu a kresbu dřeva. Je vhodná pro většinu odstínů lazur s výjimkou bílých a světlých odstínů.
Meranti je tropická dřevina s charakteristickým červenohnědým zbarvením. Okna z meranti jsou odolná proti povětrnostním vlivům i houbám a plísním, vyznačují se vynikající tvarovou stálostí.
Dub je tvrdá, těžká dřevina se značným množstvím tříslovin. Typickým znakem jsou mohutné dřeňové paprsky dobře viditelné na všech řezech.

Podstránky